Naujienos

2017-07-10

Inovatyvaus moksleivių papildomo ugdymo tinklo (INPUT) asociacijai priklausanti Vilniaus Kompiuterininkų Akademija (VKA) siekdama tarptautiškumo ir dar aukštesnės ugdymo kokybės - įgijo naują SMART TECH ACADEMY vardą.

Akademija jau daugiau nei 13 metų Vilniaus moksleivius moko perspektyvių įgūdžių - programavimo pagrindų, elektronikos, robotikos, spalvotyros, dizaino, architektūros. Mokydamiesi STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) srities programose - akademijos moksleiviai tobulina save ir ruošiasi perspektyvioms karjeroms ateityje.

Jau nuo naujųjų mokslo metų akademija tampa tarptautine ir startuoja su dar didesnėmis ambicijomis – įgyvendinamoje plėtros strategijoje numatyta atnaujinti esamas ir pasiūlyti naujų programų, bus galima studijuoti ir nuotoliniu būdu.

Prie akademijos komandos kviečiami prisijungti išmanūs dėstytojai, kurie įneš inovacijų bei padės plėtoti akademijos tradicijas (kvietimas).

2017-06-07

Inovatyvaus moksleivių papildomo ugdymo tinklo (INPUT) asociacijai priklausanti KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykla (JKM) ypatingą dėmesį skiria tarptautiškumui, todėl gegužės 27 d. vykusi JKM mokslo metų uždarymo šventė pritraukė ne tik Lietuvos, bet ir iš užsienio svečių.

„Prieš 20 metų niekas net nepagalvojo, jog šiandien savo kišenėse galėsime nešiotis mobiliuosius telefonus, kurie mums leis fotografuoti bei žaisti žaidimus. Būtent tokie žmonės, kaip jūs, pavertė tai tikrove“, – į moksleivius kreipėsi prestižinio Stanfordo universiteto (JAV) atstovė ir švietimo inovatorė Esther Wojcicki. Pasak viešnios, jaunimo sprendimas gilintis į IT sritį yra teisingas, nes būtent ji yra mūsų ateities pagrindas.

22-ąją moksleivių laidą apdovanojusi neformaliojo švietimo mokykla yra didžiausia Lietuvoje, sugebėjusi sėkmingai suteikti informacinių technologijų (IT) žinias daugiau kaip 8200 moksleivių. Šiemet JKM baigė 631 moksleivis, 68 – su pagyrimu.

Dalis jų atliko praktikas Lietuvoje įsikūrusiose įmonėse. „Present Connection“ atstovė Greta Likauskaitė tikino, kad bendradarbiavimas su JKM – pranoko lūkesčius. Šioje kompanijoje praktiką atlikę Tomas Ignatavičius, Pijus Krisiukėnas, Arnas Marozas ir Justas Tamošiūnas „Present Connection“ užsakymu sukūrė baigiamąjį projektą „Kalbų mokymosi platformą „MemoNerd“.

„Mūsų įmonėje praktiką atliko grupė labai motyvuotų moksleivių. Bendradarbiavimas su JKM  įmonei buvo nauja patirtis, bet ji viršijo visus lūkesčius“, – teigė G.Likauskaitė.

JKM moksleiviai nuolat atlieka realius projektus. Modestas Celiešius ir Pijus Ščiuckas suprojektavo, pagamino ir suprogramavo autonominį universalų robotą „Slingshot“, o mobilių įrenginių programavimo specializacijos moksleiviai Aurimas Daugvardas ir Kristijonas Kojelis sukūrė puikias „Android“ programėles. 

Programėles sukūrė ir „Programavimo C++“ specializacijos moksleiviai Airidas Benokraitis, Martynas Bielskus, Mantas Ramančionis, Dovydas Vasiliauskas, Emilija Gedminaitė, Julius Jankauskas, Robertas Petrauskas, Matas Pugžlys bei Nedas Matulevičius.

Pasitelkę įgytas vaizdo technologijų žinias, puikius pristatymus paruošė jaunieji kūrėjai Arvydas Krasauskas ir Liutauras Skvireckas. Išskirtines drabužių kolekcijas sukūrė Mados dizaino specializacijos moksleivės Gabija Dainelytė, Marta Ilevičiūtė ir Gabrielė Mockevičiūtė.

„Ateityje informacinių technologijų žinios ir įgūdžiai bus tiesiog būtini. Mūsų mokykloje mokiniai turi puikią galimybę įgyti tvirtus šios srities pagrindus,“ – šventės metu kalbėjo KTU JKM įkūrėja Danguolė Rutkauskienė.

„Informacinės technologijos lydės jus visą gyvenimą, nesvarbu, kokią profesiją jūs pasirinksite. Tikiuosi, kad ateityje jūs tapsite KTU studentais“, – pridūrė KTU Studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė. Moksleivius taip pat sveikino KTU garbės daktaras Vladas Lašas.

D. Rutkauskienė džiaugėsi mokyklos augimu bei į tarptautiškumą vedančiais pokyčiais. Docentė pažymėjo, jog mokykla puikuojasi tarp geriausių neformalaus ugdymo įstaigų Europoje.

„JKM yra geriausias pasirinkimas naujausiomis technologijomis, išradimais ir inovacijomis besidomintiems moksleiviams, norintiems įgyti informacinių technologijų žinių ir artimiau susipažinti su universiteto aplinka“, – pasakojo D. Rutkauskienė.

JKM ir Latvijos Ventspilio savivaldybės Skaitmenizavimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią INPUT ir Ventspilio neformaliojo švietimo mokykla pasižadėjo stiprinti neformalųjį ugdymą inovacijų srityje ir organizuoti tarptautinio masto renginius, seminarus bei konkursus.

Ventspilio Skaitmenizavimo centro  su atstovas Inguss Baldums sveikino KTU JKM bendruomenę su puikiais rezultatais ir kvietė moksleivius dalyvauti nemokamame Baltijos šalių programavimo konkurse „Ventspils IT Challenge“, kurio pirmasis etapas vyks nuotoliniu būdu, o antrasis – Latvijos pajūrio mieste, Ventspilyje. Daugiau apie konkursą: http://www.itchallenge.eu.

2017-05-10

Balandžio 27 d. visame pasaulyje vyko daugybė renginių, skirtų paminėti tarptautinę „Merginos ir technologijos" (angl. „GIRLS in ICT") dieną. Asociacija Inovatyvaus moksleivių papildomo ugdymo tinklas taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos organizuojant renginį Vilniuje, kuris buvo transliuojamas Ženevoje (Šveicarija) ir Kaire (Egiptas). Renginį stebėjo daugiau kaip 100 merginų.

Vilniuje susirinko beveik 30 merginų, kurios atvyko iš įvairių Lietuvos miestų. Šiuo renginiu norėta paskatinti merginas studijuoti ir sieti savo karjerą su informacinėmis technologijomis bei pabrėžti kompiuterinio raštingumo svarbą sėkmingai profesionalo karjerai įvairiose sektoriuose.

Renginio metu merginos galėjo ne tik išklausyti kompanijos „Exit to Virtual Reality” atstovų pristatymą apie virtualios realybės patirtis, bet ir praktiškai išbandyti atsivežtus įrenginius.

Renginio metu vyko vaizdo konferencija, kuri interaktyviai įtraukė merginas į aktyvią sesiją realiuoju laiku. Trijuose skirtinguose pasaulio miestuose transliuojamos konferencijos dalyvės ne tik išklausė deleguotų atstovų pristatymų, bet ir sudalyvavo viktorinoje, naudodamos mobiliuosius įrenginius.

Konferencijos metu jaunosios informatikės pristatinėjo savo sukurtus projektus, kurie ne tik dalyvavo „Robotiados 2017“ projekte, bet ir laimėjo prizines vietas.

Trys grupės pademonstravo savo sukurtus darbus, kurie buvo  susiję su įvairiausia technologija – nuo robotų iki kompiuterių su galingais procesoriais ir pilna Linux sistema.  Moksleivės galėjo išvysti, kaip dirba jauniausios dalyvės sukurtas projektas „Saldainių mašina“, susipažinti su jungtiniais merginų projektais - „Roboto ranka“ ir „Tabletatorius 3000“.

Konferencijoje dalyvavusios merginos buvo suskirstytos į komandas, kurios tarpusavyje rungėsi robotų programavimo užsiėmime. Renginį uždarė merginų gautų rezultatų pristatymai.

Konferencija vyko kartu su kitu svarbiu renginiu – Regioniniu ryšių reguliavimo tarnybų susitikimu, skirtu pasiruošti Pasaulinei telekomunikacijų plėtros konferencijai WTDC-17.

Renginio Lietuvoje organizatoriai – Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (ITU), KTU, Inovatyvaus moksleivių papildomo ugdymo tinklas, Nacionalinė skaitmeninė koalicija ir bendrovė „Microsoft“.

 

Renginio akimirkos.

 

Renginio vaizdo įrašas.